KARABIN SHARPS WOJNA SECESYJNA USA 1859r. 1142

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8113
  • Producent: Denix
  • Kod producenta: 8435089711424
  • Dostępność: DOSTĘPNY DOSTĘPNY

  • Historia ceny
  • Cena netto: 625,20 zł 769,00 zł
  • szt.
  • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

KARABIN SHARPS WOJNA SECESYJNA USA 1859r. 1142

Replika dekoracyjna

Reprodukcja karabinka wykonana z metalu i drewna, z symulowanym mechanizmem ładowania i strzelania.

Karabinek Sharpsa, stworzony na podstawie projektu Christiana Sharpsa z 1848 roku, był karabinkiem typu bolt-draw, który oprócz możliwości użycia standardowej kapsuły z prochem, miał dość nietypowy mechanizm strzelania. Zawierała kolumnę prochowych kapsuł i umieszczała ją na kominie po każdym naciśnięciu spustu i opadaniu kurka, co ułatwiało strzelanie.

Ta wersja karabinów Sharps była bardzo popularna zarówno w kawalerii Unii, jak i Konfederacji, wyprodukowano około 90 000 egzemplarzy modelu 1859. Jego śruba nadawała się do przeróbek. Nowe naboje metalowe opracowano pod koniec lat 60. XIX wieku, wiele karabinków było używanych podczas wojen indyjskich w dziesięcioleciach po wojnie secesyjnej (1861-1865)

W PEŁNI DZIAŁA MECHANIZM PRZEŁADUNKU. MOŻNA NACISNĄĆ SPUST I ODDAĆ TZW SUCHY STRZAŁ (CHODZI O POKAZANIE JAK HISTORYCZNIE DZIAŁAŁ MECHANIZM W TYM MODELU)

Producent: Denix

Wymiary:

Długość całkowita: ok 101 cm

Waga: ok 2,5 kg

Materiały:

elementy metalowe ze stopu cynku i aluminium

Okładziny z drewna naturalnego

 

Nasze repliki broni palnej wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią wyłącznie artykuły dekoracyjne.

 

Cena nie obejmuje stojaka widocznego na zdjęciach.

Cena nie zawiera kabury.