KATANA, STAL 1095, HARTOWANA GLINKĄ R338

  • Cena netto: 2 031,71 zł 2 499,00 zł
  • szt.
    Niedostępny
  • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

Katana wykonana w tradycyjnym japońskim stylu ze wielowarstwowej, skuwanej w odmiennych warunkach bryły stali. Proces ten wraz z następującym po nim procesem zaginania miecza trwają do tygodnia. Następnie przez dwa tygodnie głownia jest ostrzona kamieniami o różnej ziarnistości co pozwoliło na uzyskanie niezwykle ostrej katany.

 

 

 

Rękojeść tsuka owinięta jest z wierzchu zielonym bawełnianym tsuka-ito z uformowanymi romboidalnie wzorkami zwanymi menuki. Trzon rękojeści złożony z dwóch trzasek drewnianych w kolorze zielonym, obciągnięty skórą płaszczki samegawa. Jelec tsuba wykonany z miedzi i shakudo w ideografiką antropomorficzną zaczerpniętą z baśni japońskich. Przy jelcu tsuba umiejscowiony pierścień fuchi wzmacniający rękojeść. Na górze ostrza założony jest kołnierz habaki ze stopu miedzi z dodatkami innych metali zwanym po japońsku shakudo.

 

W zestawie z zieloną pochwą saya obwiązanej przy szyjce koiguchi biało czarnym sznurem sageo przechodzącym przez kuri-kata.

Producent: KUŹNIA MIECZY SAMURAJSKICH (R338)

 


Dane techniczne:

 Długość całkowita: 103 cm / 40.6 cali

Długość ostrza: 73 cm / 28.7 cali

Długość rękojeści (tsuka): 27 cm / 10.6 cali
Waga: 2 kg

 Rodzaj stali: STAL WYSOKOWĘGLOWA 1095 + HARTOWANIE GLINKĄ - dzięki czemu powstaje naturalny i prawdziwy hamon oraz wyższe HRC

Ostrze ma twardość: 55-56 HRC

Dzięki hartowaniu glinką uzyskujemy twardość: 61-62 HRC na obszarze hartowania (HAMON)

Budowa ostrza: MARU