KRÓTKI WINCHESTER OBRZYN USA 1892 1095

  • Cena netto: 503,25 zł 619,00 zł
  • szt.
    Niedostępny
  • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

KRÓTKI WINCHESTER OBRZYN USA 1892 1095

 

Wymiary: 50 cm
Waga: 1487 g

 


Reprodukcja krótkiego karabinu wykonanego z metalu i drewna z symulowanym mechanizmem ładowania i strzelania.

Obrzyn był krótkim, powtarzalnym karabinem o działaniu dźwigniowym, to znaczy pozwalała na oddanie kilku strzałów przed ponownym naładowaniem, wyrzucając zużytą łuskę i zastępując ją nowym pociskiem, uruchamiając dźwignię przymocowaną do osłony spustu; stąd powód określenia „karabin powtarzalny”.

Ta operacja polega na zamknięciu z ruchem poziomym, w którym igła jest ustawiona w linii; dolna dźwignia po aktywacji odblokowuje zamknięcie, a następnie przesuwa je do tyłu, odkrywając zamek, dając miejsce na podnoszącą płytkę i mocując młotek od tyłu. Na końcu ruchu do tyłu zamknięcie powoduje, że pocisk przemieszcza się z magazynka na płytkę podnoszącą, a następnie posuwisto-zwrotny ruch dźwigni do przodu powoduje podniesienie płytki, umieszczając kulę przed zamkiem, gdzie jest wepchnięty do akumulatora przez zamknięcie. Ostatni ruch dźwigni w górę ponownie blokuje zamek do pozycji strzeleckiej.

Konstrukcja tego modelu była powrotem do swoich początków, wykorzystując krótsze naboje rewolwerowe, które wytwarzały mniejszy nacisk. Zawierał również działanie, które było znacznie bardziej odporne niż pierwsze karabiny pochodzące od Henry'ego.

Karabin ten był używany przez Josha Randalla, postać Steve'a McQueena w serialu Wanted: Dead or Alive (1958-1961). Więc ta broń była również znana jako Randall Special.

Zanurz się w amerykańskim westernie dzięki historycznej reprodukcji tego krótkiego karabinu DENIX, broni wysoko cenionej przez historycznych rekonstruktorów i kolekcjonerów broni!

 

Nasze repliki broni palnej wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią wyłącznie artykuły dekoracyjne.