Kategorie

.

Miniatura samuraj w zbroi motonari mori sb-9

3556
Producent: Japonia
Dostępność:
dostępny dostępny
szt.
Cena netto: 93,50 zł 115,00 zł

Prezentujemy Państwu dokładnie odwzorowaną miniaturę przedstawiającą samuraja w zbroi z kataną. Dobrze widoczny jest herb (MON) rodowy.

Model w pełni odzwierciedla wzory historyczne (dokładna kopia obiektów muzealnych w miniaturze).

Wymiary:
wysokość: 15 cm


Materiał: tworzywo, drewno, metal.


"Motonari Mori (jap. Mori Motonari, ur. 16 kwietnia 1497, zm. 6 lipca 1571) - najważniejszy XVI-wieczny daimyo w rejonie Chugoku.

Motonari urodził się w 1497 w prowincji Aki pod imieniem Shojumaru (jap. ????). Mówi się, że urodził się na zamku Suzuo, w ojczyźnie swojej matki. Jego ojciec Hiromoto, głowa rodu Mori, przeszedł w stan spoczynku w 1500 i przeniósł się do zamku Tajihi-Sarugake, zabierając ze sobą Motonariego. Nowym przywódcą rodu został starszy brat Motonariego, Okimoto Mori. W 1506 Hiromoto zmarł z powodu pijaństwa. W 1511 Shojumaru, wraz z osiągnięciem pełnoletności, zmienił imię na Motonari.

W 1516 umarł Okimoto. Nową głową klanu został jego syn, Komatsumaru, a Motonariego wyznaczono na stanowisko jego opiekuna. Komatsumaru zmarł osiem lat później i w 1523 Motonari zajął jego miejsce.

Zakleszczony pomiędzy potężnymi rodami Amago i Ouchi, Motonari prowadził ostrożną politykę równowagi i dyplomacji. W konsekwencji udało mu się ostatecznie pokonać obu przeciwników i przejąć kontrolę nad regionem Chugoku. Pod koniec życia Motonari zniszczył również ród Otomo z prowincji Bungo.

Motonari miał trzech synów: Takamoto Mori, Motoharu Kikkawę i Takakage Kobayakawę, których zachęcał do współpracy dla dobra rodu Mori. Legenda mówi, że pewnego dnia wezwał ich do siebie i wręczył każdemu z nich strzałę, po czym polecił im je złamać. Kiedy już to zrobili, Motonari wyjął kolejne trzy strzały i kazał synom złamać wszystkie trzy naraz. Kiedy okazało się, że nie potrafią tego dokonać, Motonari pouczył ich, że pojedynczą strzałę złamać łatwo, ale trzech trzymanych razem nic nie ruszy.

Ogółem, Motonari miał dziewięciu synów i dwie córki - czworo dzieci z żoną Myokyu (jej imię używane za życia pozostaje nieznane; w serialu telewizji NHK Mori Motonari została przedstawiona jako Mii-no-kata), troje z kobietą z rodu Nomi i czworo z kobietą z rodu Miyoshi"1.
1-Motonari Mori [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2014-09-01 23:25Z [dostęp: 2016-02-02 10:37Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Motonari_M%C5%8Dri&oldid=40312022