Kategorie

.

Oficerska szabla wojska polskiego wz 1976 gładka z pochwą replika broni

1850
Producent: Płatnerze
Dostępność:
dostępny dostępny
szt.
Cena netto: 325,20 zł 400,00 zł


Oficerska szabla Wojska Polskiego WZ 1976 gładka z pochwą replika broniProducent: PŁATNERZE

 

Przedstawiony model to wierna replika szabli wz. 1976. Projekt tej szabli został zainicjowany przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie w 1975 roku. Przy opracowywaniu tej szabli pracowali znawcy w dziedzinie historii wojskowości. Model ten jest połączeniem najlepszych cech technologicznych szabli husarskiej i szabli wz. 34. Produkowane w łódzkiej fabryce „Wifama”.

Dane techniczne:

Długość: 92 cm
Waga: 1,5 kg

Rękojeść zamknięta całkowicie, obudowana mosiężnym jelcem i obszernym, mosiężnym kapturem. Wąsy jelca są krótkie. Trzon pokryty czarną skórą i owinięty złotą nicią. Głownia mocowana do trzonu małą nakrętką na głowicy. Głowica wysunięta ku przodowi. Do rękojeści przywiązany jest ozdobny frędzel. Na oryginalnych szablach numer seryjny i nazwa fabryki „Wifama” umieszczane były pod wąsami, na stalowej powierzchni głowni.
Ostrze lekko zakrzywione ze zbroczem ciągnącym się od zastawy po sztych. Obie strony głowni są gładkie i przystosowane do grawerunku.

W zestawie znajduje sie również pochwa z najlepszej jakości chromowanej stali z okuciami w postaci dwóch ryfek z ruchomymi kolczykami.