Kategorie

.

Pistolet pieprzniczka sygnowany allen & thurber 1837r. złoty (k8652-l)

2126
Producent: HISZPANIA
Dostępność:
dostępny dostępny
szt.
Cena netto: 137,40 zł 169,00 zł

Klasyczna pieprzniczka - sześciostrzałowy model kalibru 31 cala  wykonany po 1837 r.  Pistolety firmy Allen & Thurber były znane z doskonałej konstrukcji, czego przykładem jest komplet luf wykonany z jednego kawałka metalu.

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

(K8652-L)

Materiał:
stop cynku i aluminium oraz drewno

Producent: Hiszpania

długość 23 cm
waga: 0,5 kg

To nie jest blaszana zabawka tylko realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i wymiary wzorowane na oryginale).

 


Nasze repliki broni palnej wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią wyłącznie artykuły dekoracyjne.

 

Pieprzniczka
Pieprzniczka została wynaleziona przez rusznikarza z Massachusetts - Ethana Allena ( 1806-1871), który nie był krewnym bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych o tym samym imieniu. Allen opatentował tę broń w 1837 r. i produkował ją początkowo w Grafton w stanie Massachusetts, potem w Norwich, a następnie w Worcester. Przez długi okres pracował ze swym szwagrem w firmie pod nazwą Allen & Thurber. Mówi się, że broń zyskała nazwę "pieprzniczka" w związku z tym, że czasami jej system kapiszonowy powodował przypadkowy strzał ze wszystkich luf jednocześnie, obsypując cel kulami jak pieprzem.
Wystrzały z pieprzniczki następowały szybko, jeden po drugim, dzięki zastosowaniu mechanizmu spustowo-uderzeniowego podwójnego działania realizującego samonapinanie kurka z jednoczesnym obrotem luf ( kolejne naciśnięcie na język spustowy powoduje obrót luf i wystrzał). Pieprzniczki były jednak znane z tego, że nie strzelały zbyt celnie. W poczytnej książce Mark Twain opisuje swoje przygody na Dzikim Zachodzie, cytując wypowiedzi woźnicy dyliżansy na temat tej broni: "Jeśli (pistolet) nie tafi w to, do czego strzelał, trafi w coś innego. Tak rzeczywiście było. Strzelał do asa pik przybitego na drzewie, a trafił w muła stojącego jakieś trzydzieści jardów po lewej".
W końcu pieprzniczka ustąpiła przed rosnącą popularnością rewolwerów i firma Allen & Thurber zaprzestała jej produkcji w połowie lat 60 XIX wieku.


Klasyczna pieprzniczka - sześciostrzałowy model kalibru 31 cala  wykonany po 1837 r.  Pistolety firmy Allen & Thurber były znane z doskonałej konstrukcji, czego przyłladem jest komplet luf wykonany z jednego kawałka stali.