Kategorie

.

Rosyjska kozacka szabla kawaleryjska szaszka wz 1881 r. (21)

581
Dostępność:
szt.
Cena netto: 56,10 zł 69,00 zł

MINIATURKA HISTORYCZNA ROSYJSKA KOZACKA SZABLA KAWALERYJSKA SZASZKA WZ 1881 r. STAL TOLEDAŃSKA - GUSTOWNY I PRAKTYCZNY NOŻYK DO LISTÓW

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


Prezentowany model jest wierną repliką bazującą na wzorach historycznych. Replika nie jest naostrzona ani przystosowana do ostrzenia. Ostrze wykonane jest ze stali toledańskiej.

Cena nie zawiera skrzynki drewnianej. Cena za skrzynkę wynosi 29 zł. - aby ją zamówić wystarczy wysłać do nas maila w tej sprawie po dokonaniu zakupu i powiększyć kwotę przelewu o 29 zł.

Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI

 

Materiał:

wysokowęglowa stal toledańska (od czasów wieków średnich stal toledańska była uważana za najlepszy w Europie materiał do wyrobu doskonałej broni białej)

DŁUGOŚĆ: 24-26CM

WAGA: 0,2 kg
(21)

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCZNYCH:

"Szaszka (rus. Шашка) - to rodzaj niezbyt zakrzywionej otwartej, bezjelcowej szabli o rozdwojonej głowicy rękojeści przypominającej z profilu stylizowaną głowę ptaka używanej głównie w Rosji. W oryginale w języku kabardyno-czerkieskim broń ta nazywa się сашхо, co oznacza po polsku długi nóż.

Broń ta powstała na Kaukazie wśród tamtejszych plemion, przyjęta została przez kozaków i inne formacje armii carskiej, następnie w Armii Czerwonej. Przejściowo stanowiła także wyposażenie niektórych oddziałów Wojska Polskiego (zarówno w okresie I wojny światowej, jak i jako jedna z broni reprezentacyjnych w Ludowym Wojsku Polskim), jak również oddziałów ukraińskich"1.

1-Szaszka [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2008-07-7 16:34Z [dostęp: 2008-10-29 07:54Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Szaszka&oldid=13240539