Kategorie

.

Unikatowy chromowany desert eagle 1982 izrael (1123/nq)

1560
Producent: Denix
Dostępność:
dostępny dostępny
szt.
Cena netto: 366,67 zł 451,00 zł
Desert Eagle


Producent: Denix Hiszpania   (1123/NQ)

Jest to popularny pistolet Desert Eagle produkcji amerykańsko-izraelskiej opracowany w latach 1979 -1982. Zaprojektowany przez amerykańską firmę Magnum Research i produkowany na licencji przez Israel Military Industries. Dziś spotykany bardzo rzadko. Wykorzystywany przez polską jednostkę wojskową do zadań specjalnych GROM, siły obronne Izraela i portugalską jednostkę do zadań specjalnych - Grupo de Operaçoes Especiais.

Dane techniczne:

Długość: 27 cm
Waga: 1,6 kg

Desert Eagle to broń przede wszystkim o bardzo dużej sile rażenia. Działa na zasadzie odprowadzenia gazów prochowych, podobnie jak karabiny.  Amunicja .357 Magnum. 9-komorowy magazynek.  Prędkość początkowa naboju wynosi 470 m/s. Maksymalny zasięg rażenia - 200 metrów. Duży rozmiar, waga i odrzut tej broni powodują, że jest to pistolet przeznaczony dla silnych osób. Ponadto jest to broń bardzo głośna o dużym rozbłysku. Skuteczna w bezpośrednim ataku wyspecjalizowanych jednostek. Wykorzystywana także na strzelnicach i polowaniach w Stanach Zjednoczonych.

Replika w o chromowanej powierzchni wykonana ze stopu cynku z aluminium. W kolorze srebrnym. Posiada wyjmowany magazynek.