Karabin Henry'ego z ośmiokątną lufą, Wojna Secesyjna, USA 1860. 1030/L

  • Beurteilung hinzufügen:
  • Code: 7899
  • Hersteller: Denix
  • Hersteller-Code: 8435089750300
  • Verfügbarkeit: Keine Verfügbarkeit Keine Verfügbarkeit
  • Netto-Preis: €174,22 €214,29
  • szt.
    Nicht verfügbar
  • Paypal, Barzahlung, Zahlung per Banküberweisung, Przelewy24, Schneller Transfer - przelewy 24.pl
Wir versenden das Produkt innerhalb von 24 Stunden.
Wir bearbeiten Ihre Bestellung innerhalb von 24 Stunden.
Dieses Produkt ist mit einer einjährigen Garantie ausgestattet.
Du kannst das Produkt innerhalb von 14 Tagen zurückgeben.

Karabin Henry'ego z ośmiokątną lufą, Wojna Secesyjna, USA 1860. 1030/L

Wymiary: 111 cm
Waga: 2780 g

 


Oryginalnym karabinem Henry'ego był karabin kalibru .44, dźwigniowy, ładowany przez zamek, zaprojektowany przez Benjamina Tylera Henry'ego w późnych latach pięćdziesiątych XIX wieku. Karabin Henry'ego był ulepszoną wersją wcześniejszego karabinu Volcanic Repeating. Karabin Henry'ego używał miedzianych (później mosiężnych) nabojów rimfire zawierających 25 ziaren (1,6 g) prochu do 216 ziaren (14 g) pocisku. 900 karabinów Henry'ego wyprodukowano między latem a październikiem 1862 r .; do 1864 roku produkcja osiągnęła najwyższy poziom 290 miesięcznie. Do czasu zakończenia produkcji w 1866 roku wyprodukowano około 14 000 sztuk.


Dla żołnierza Wojny Secesyjnej posiadanie karabinu Henry'ego było powodem do dumy. Chociaż nigdy nie został oficjalnie przyjęty do służby przez armię Unii, wielu żołnierzy kupiło karabiny Henry'ego z własnych środków. Karabiny oprawione w mosiężną oprawę mogły strzelać z szybkością 28 pocisków na minutę, jeśli były prawidłowo używane, więc żołnierze, którzy nie oszczędzali na zakupie, często wierzyli, że karabin pomoże im przetrwać. Były często używane przez zwiadowców, strażników flankowych i grupy najazdowe, a nie w zwykłych formacjach piechoty. Dla zdumionych konfederatów uzbrojonych w ładownice lufowe, którzy musieli stawić czoła temu śmiercionośnemu „szesnastolatkowi”, był to „ten przeklęty karabin jankeski, który ładują w niedzielę i strzelają przez cały tydzień!” Bardzo niewiele zdobycznych karabinów Henry'ego było używanych w ograniczonym zakresie przez wojska konfederatów. Ponieważ ci nieliczni żołnierze konfederatów, którzy weszli w posiadanie jednego z tych karabinów, mieli niewielki sposób na uzupełnienie specjalnej amunicji używanej przez ten karabin, jego powszechne użycie przez siły konfederatów było bardzo niepraktyczne. Wiadomo było jednak, że karabin był używany przynajmniej częściowo przez około piętnaście różnych jednostek konfederatów. Jednostki te obejmowały jednostki kawalerii w Luizjanie, Teksasie i Wirginii, a także osobistą ochronę prezydenta Konfederacji Jeffersona Davisa.

 

Nasze repliki broni palnej wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią wyłącznie artykuły dekoracyjne.