Kategorie

.

Niemiecki kordzik tasak organizacji teno ii w.ś. ws403623 do filmu i rekonstrukcji historycznej

6397
Producent: Płatnerze
Dostępność:
DOSTĘPNY DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 381,30 zł 469,00 zł

NIEMIECKI KORDZIK TASAK ORGANIZACJI TeNo II W.Ś. WS403623  DO FILMU I REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ

Replika

Niemcy III Rzesza.

Tasak organizacji TeNo (ratownictwa technicznego) zbliżony do tasaka organizacji R.A.D. (wz1934). Na głowni od strony wewnętrznej koło zębate. Na jelcu godło III Rzeszy ze znaczkiem TeNo na swastyce - nałożonymi na siebie literami T,N (litera T w postaci młota) w kole zębatym.
Głownia ze strudziną blisko grzbietu. Od strony wewnętrznej godło odbiorcze i znak firmowy wytwórcy Eickhorn. Rękojeść ze stopu cynku integralna. Głowica w kształcie głowy patka z okiem w postaci koła zębatego. Okładziny rękojeści z białego tworzywa - mocowanie do trzpienia dwiema śrubami z nakrętkami. Pochwa metalowa z nałożonymi na płaszcz metalowymi okuciami. Na górnym okuciu poziome strzemiączko do pętli na pas.

Ostrze: stal wysokowęglowa 1060 polerowana wymaga konserwacji

Pochwa: stalowa okucia stop cynku

Rękojeść - stop cynku i tworzywo

Długość z pochwą: ok 39 cm

Długość bez pochwy: ok 36 cm

Długość głowni: ok 24 cm

Szerokość ostrza przy rękojeści: ok 3,3 cm

Grubość ostrza przy rękojeści: ok 5 mm

Waga z pochwą: 0,92 kg

Waga bez pochwy: 0,51 kgc

Żabki ze skóry naturalnej w komplecie

Ozdobny temblak, chwost w komplecie

 

Oferowany przedmiot jest przeznaczony do celów kolekcjonerskich, rekonstrukcyjnych, filmowych i edukacyjnych.  Oferta nie propaguje idei nazistowskich, faszystowskich, komunistycznych i totalitarnych ani jakichkolwiek innych, jakimikolwiek by nie były. Przedmiot oferty nie wyraża również naszych poglądów i przekonań. Przedmiot z tej oferty ma  charakter historyczny, kolekcjonerski, edukacyjny i może być wykorzystywany do produkcji filmowych bądź teatralnych, wszelkiego rodzaju oficjalnych inscenizacji organizowanych przez zorganizowane grupy rekonstruktorów historycznych i batalistycznych.