Kategorie

.

Nożyk do listów - szabla kościuszkówka

1803
Producent: Płatnerze
Dostępność:
DOSTĘPNY DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 31,71 zł 65,00 zł39,00 zł

NOŻYK DO LISTÓW - SZABLA KOŚCIUSZKÓWKA

GUSTOWNY I PRAKTYCZNY NOŻYK DO LISTÓW

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


Replika nie jest naostrzona ani przystosowana do ostrzenia.

Cena nie zawiera skrzynki drewnianej. Cena za skrzynkę wynosi 29 zł. aby ją zamówić wystarczy wysłać do nas maila w tej sprawie po dokonaniu zakupu i powiększyć kwotę przelewu o 29 zł.

Producent: PŁATNERZE 

Zaprezentowany nożyk do listów jest miniaturową repliką słynnej szabli generała Tadeusza Kościuszki, wielkiego patrioty polskiego. Jego szczególne zasługi obejmują uczestnictwo w amerykańskiej wojnie niepodległościowej (1775-1783), wojnie polsko-rosyjskiej (1792) i licznych polskich zrywach niepodległościowych, w tym słynnym Powstaniu Kościuszkowskim (1794). Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik i odkrywca nazwał największy szczyt Australii, po jego zdobyciu w 1840 roku – Górą Kościuszki.

Dane techniczne:

Długość: 14,5 cm
Waga: 0,1 kg

Wyróżniającym elementem tej szabli jest jej zamknięta rękojeść wywodząca sie z szabli francuskich. Załamany dwukrotnie pod kątem prostym jelec posiada kabłąk z wymodelowanymi, owalnymi paciorkami. Tylne ramię jelca zwieńczone zostało kulką. Szabla posiada tylko wąs dolny – nad głownią. Trzon rękojeści zwężony ku górze, z trzema wyrytymi bruzdami.
Całość, łącznie z głownią wykonana została ze stopu cynku i aluminium.