Kategorie

.

Pełna historyczna mediolańska gotycka zbroja rycerska ws300018

78891
Producent: HISZPANIA
Dostępność:
DOSTĘPNY DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 4 470,73 zł 5 499,00 zł

PEŁNA HISTORYCZNA MEDIOLAŃSKA GOTYCKA ZBROJA RYCERSKA WS300018

UWAGA MODEL NADAJE SIĘ DO NOSZENIA ORAZ DO EKSPOZYCJI - NIE NADAJE SIĘ DO WALKI

Zbroje płytowe stały się popularne w połowie XIII wieku, a pod koniec XIV wieku zostały zastąpione przez pełne zbroje.

Niemcy i Włochy były głównymi ośrodkami produkcji zbroi cenionymi za wyjątkową jakość wykonania. Zbroje były głównie produkowane w stylu gotyckim. Ta replika została odtworzona w stylu włoskiego gotyku i stanie się doskonałą historyczną dekoracją każdego wnętrza. Pancerz zapewniał dużą ochronę i wygodę oraz cieszył się uznaniem w całej Europie. Zapewniało zaokrągloną ochronę przed wieloma rodzajami broni.

Ta pełna zbroja mediolańska nadaje się do ekspozycji - szczególnie dla kogoś, kto chce zbroi historyczne, która jest znacznie bardziej realistyczna pod względem proporcji i wyglądu niż to, co jest powszechnie dostępne na rynku. Pancerz jest zbudowany z płyt z nitowanej stali o grubości 18 mm.

W zestawie ze zbroją znajduje się solidny stojak na zbroję z oksydowanego metalu i ciężką drewnianą podstawę, która może służyć jako cokół ekspozycyjny. W zestawie uchwyt na czubek miecza, który można przymocować do drewnianej podstawy. Rękawice są zamontowane pod kątem, aby mogły spoczywać na rękojeści miecza, aby uzupełnić ekspozycję. Miecz nie jest w zestawie.
Hełm jest w pełni przystosowany do noszenia i wyposażony w zintegrowaną skórzaną podszewkę do zawieszania i zapinany pasek pod brodą. Pancerz tułowia i nóg również można nosić. Pancerz jest jednak skonstruowany w taki sposób, że może utrudniać płynne ruchy.

Ta zbroja jest wykonana ze stali węglowej o grubości 1,8 MM (wymaga konserwacji)

W zestawie pełny szkieletowy korpus i ozdobną spódnicą.

Dołączone skórzane pasy mocujące

Drewniany cokół nadaje mu imponująca wysokość: ok 213 cm