Kategorie

.

Rzymski starożytny okazały sztylet, daga juliusza cezara i p.n.e. (4101/nq)

387
Producent: Denix
Dostępność:
DOSTĘPNY DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 198,37 zł 244,00 zł

RZYMSKI SZTYLET JULIUSZA CEZARA I p.n.e.

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

 (4101/NQ)

Cena nie zawiera skrzyneczki. Cena za skrzynkę wynosi 40 zł. Aby ją zamówić wystarczy wysłać do nas maila w tej sprawie po dokonaniu zakupu.

Producent: Denix Hiszpania

długość 40cm
waga 1,1kg

Prezentowany model jest tylko wierną repliką oryginału. Sztylet nie jest naostrzony ani przystosowany do ostrzenia. Ostrze wykonane jest ze stopu cynku i aluminium.

"Gaius Iulius Caesar, Gajusz Juliusz Cezar, Cezar, ur. 12 lipca 100 p.n.e. (13 lipca 102 r. p.n.e. – koncepcja Mommsena i Diona), zm. 15 marca (idy marcowe) 44 p.n.e. – rzymski polityk, wódz, dyktator i pisarz. Jeden z członków stronnictwa popularów, spowinowacony z Cynną i Mariuszem. Po ich śmierci piastował kolejno urzędy kwestora, edyla, pretora, konsula i dyktatora. Sławę zdobył dzięki namiestnictwu w Galii i dzięki pomocy swych żołnierzy udało się mu pokonać opozycję, skupioną wokół senatu i Pompejusza – tzw. optymatów, aby następnie, po wieloletnich walkach, przejąć pełnię władzy w Rzymie. Zamordowany w dniu id marcowych przez senatorów pod przywództwem Marka Brutusa oraz Gajusza Kasjusza. Przed śmiercią adoptował Oktawiana Augusta (wtedy jeszcze Gaiusa Octaviusa), wyznaczając go na swego spadkobiercę"1.

1-http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gajusz_Juliusz_Cezar&oldid=15384054