Produkt wysyłamy w ciągu 48h.
Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.
Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.
WYOBRAŹ SOBIE JAK TEN PIĘKNY PRZEDMIOT UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.
WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.
WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.
Marka: Veronese
(WU72706A4)
Materiał: mieszanka żywic pokryta brązem
Produkt posiada sygnaturę Veronese. Produkt został pomalowany ręcznie przez artystę, dzięki czemu jest unikatowy i niepowtarzalny.
Ten wspaniały przedmiot może stanowić wyjątkowy prezent dla twoich bliskich, lub unikatową ozdobę każdego wnętrza nadając mu prawdziwie historyczny charakter.
WYSOKOŚĆ 42cm
DŁUGOŚĆ 64cm
waga ok 10 kg
Poniżej kilka interesujących danych:
"Rydwan - pojazd konny, najczęściej dwukołowy zaprzężony w dwa lub cztery konie, zwykle z tyłu otwarty, znany od około XXVIII w. p.n.e. na całym Bliskim Wschodzie, i w Egipcie od około XVIII w. p.n.e. oraz w starożytnej Grecji od XII wieku p.n.e. (o czym wspomina Homer), później także w Rzymie. Mógł być zaprzężony w dwa konie - wtedy zwał się bigą, lub w cztery i wtedy nazywał się kwadrygą. Jechały nim zazwyczaj stojąc dwie osoby.
Rydwanu używano w różnych celach. Załogę rydwanu mogło tworzyć od dwóch do czterech osób. Jeśli załogę rydwanu tworzyły dwie osoby był to tylko woźnica i łucznik. W załodze czterosobwej dochodził włócznik i miecznik. Niektórzy zeskakiwali z wozu i walczyli dalej pieszo. Na Bliskim Wschodzie rydwany pojawiają się na polach bitew jeszcze w IV w. p.n.e. W Europie tradycja walki z rydwanu przetrwała najdłużej na Wyspach Brytyjskich, bo do I w n.e. Na początku swego istnienia rydwan służył także do polowań. W Grecji i Rzymie służył głównie do wyścigów w czasie igrzysk olimpijskich, zaś w cyrkach ? także w celach kultowych i reprezentacyjnych.
Rydwan był atrybutem bogów i bogiń:
Afrodyta - miała rydwan zaprzężony w gołębie;
Demeter - miała rydwan zaprzężony w skrzydlate smoki;
Hera - miała rydwan zaprzężony w pawie;
Kybele - miała rydwan zaprzężony w lwy;
Dionizos - miał rydwan zaprzężony w pantery;
Helios - miał rydwan zaprzężony w 7 koni;
Pluton - miał rydwan zaprzężony w kare konie;
Posejdon - miał rydwan zaprzężony w trytony.
Specjalnymi typami rydwanu były currus w starożytnym Rzymie i carroccio w średniowiecznych republikach włoskich, gdzie służył za punkt dowodzenia, ołtarz i miejsce ekspozycji sztandaru państwa-miasta:1.
1-Rydwan [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2010-05-18 11:00Z [dostęp: 2010-06-16 06:08Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Rydwan&oldid=21698608