Szable paradne

Szabla paradna

Każda szabla paradna prezentowana w naszym sklepie internetowym to prawdziwe dzieło sztuki przeznaczone zarówno do wystroju wnętrz jak również znakomity pomysł na prezent. Polskie szable paradne to broń biała która prezentuje niezwykły kunszt wykonania i filozofię najlepszych płatnerzy.

Szabla paradna musiała wspaniale się prezentować, dlatego do dziś wywiera ogromne wrażenie. W naszym sklepie z replikami znajdziecie Państwo m.in. precyzyjnie odwzorowaną paradną szablę korsarską Barbarossy. Był on najsłynniejszym piratem grasującym na Morzu Śródziemnym. Ten turecki admirał zawarł porozumienie z piratami berberyjskimi i razem z nimi prowadził bitwy morskie i przybrzeżne z wojskami hiszpańskimi. Dzięki wsparciu sułtana, skutecznie łupił okręty pływające po Morzu Śródziemnym. Uczynił z floty tureckiej jedną z najskuteczniejszych sił zbrojnych w swojej epoce.

W naszej ofercie posiadamy również kopię paradnej polskiej szabli oficerskiej wz. 1921. Uważa się ją za pierwszą w pełni polską szablę, która odchodzi od formy z czasów zaborów i jest bardziej zbliżona do oręża husarskiego. Cieszyła się ogromną popularnością w czasach dwudziestolecia międzywojennego. Nasza replika posiada patriotyczne akcenty w postaci polskiej symboliki oraz słynnego hasła „Bóg Honor Ojczyzna”.