SZABLA POLSKA SZABLA HUSARSKA WZ/1750 B/P VIVAT HUSSARIA

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1292
  • Producent: Płatnerze
  • Dostępność: DOSTĘPNY DOSTĘPNY

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 400,00 zł brutto
  • Cena netto: 402,44 zł 495,00 zł
  • szt.
  • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

ZOBACZ TEN MODEL NA FILMIE

 

 

 

 

 

HISTORYCZNA REPLIKA BRONI SZABLA HUSARSKA 1750r

Prezentowana replika to królowa polskiej szabli – szabla husarska. Stylistyka i funkcjonalność szabli husarskiej łączy w sobie cechy innych szabel. Rękojeść jest ewolucyjnym rozwinięciem rękojeści szabli węgiersko-polskiej. Pochodzenia zachodnioeuropejskiego jest paluch i kabłąk zamykający rękojeść ale nie łączący się z głowicą. Jest to szabla bardzo urodziwa, o wysokich walorach konstrukcyjno-funkcjonalnych. Nadawała się znakomicie do cięcia bezpośredniego odbijanego, cięcia rozcinającego i przeciąganego cięcia zamachowego z ramienia. Uważana przez wielu znawców za najlepszą kawaleryjską szablę świata.

Dane techniczne:

Wymiary:

 

Długość szabli bez pochwy: ok 92 cm

Długość klingi: ok 78 cm

Grubość ostrza przy rękojeści: ok 5 mm
Szerokość ostrza przy rękojeści: ok 4,2 cm

Waga pochwy: ok 1,4 kg   

Prezentowana replika szabli posiada głownię ze stali. Zdobiona bogato ornamentyką narodowo-symboliczną i napisem „VIVAT HUSSARIA”. Jelec mosiężny, zdobiony z zamkniętym kabłąkiem osnutym paciorkami na całej długości. Trzon pokryty czarną skórą i wzmocniony mosiężnymi drucikami.

 

STAL I KONSERWACJA

Szabla nie jest naostrzona ani przystosowany do ostrzenia (nie nadaje się do fechtunku). Ostrze (głownia) wykonane jest ze stali węglowej polerowanej. Polerowanie jest wykonywane do uzyskania jednolitej, matowej, gładkiej struktury. Zalecamy aby co jakiś czas głownia była konserwowane bardzo cienką warstwą oliwki lub innego natłuszczającego środka dedykowanego do konserwacji stali (pomoże to w utrzymaniu wysokiej jakości produktu).