KARABIN POWTARZALNY WINCHESTER MODEL.92 USA 1892 1068/G

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7897
  • Producent: Denix
  • Kod producenta: 8435089710687
  • Dostępność: DOSTĘPNY DOSTĘPNY

  • Historia ceny
  • Cena netto: 682,11 zł 839,00 zł
  • szt.
  • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

KARABIN POWTARZALNY WINCHESTER MODEL.92 USA 1892 1068/G

Wymiary: 94 cm
Waga: 2520 g

Reprodukcja karabinka, wykonana z metalu i drewna, z symulowanym mechanizmem ładowania i strzelania.

Model 1892 był karabinem powtarzalnym o działaniu dźwigniowym, to znaczy pozwalał na oddanie kilku strzałów przed ponownym naładowaniem, wyrzucając zużytą łuskę i zastępując ją nowym pociskiem za pomocą dźwigni przymocowanej do osłony spustu; tak oto pojawia się termin „karabin powtarzalny”.

Jego działanie polega na zamknięciu z ruchem poziomym, w którym igła jest ustawiona w linii; dolna dźwignia po aktywacji odblokowuje zamknięcie, a następnie przesuwa je do tyłu, odkrywając zamek, dając miejsce na podnoszącą płytkę i mocując młotek od tyłu. Na końcu ruchu do tyłu zamknięcie sprawia, że ​​pocisk przesuwa się z magazynka na płytkę podnoszącą, a następnie posuwisto-zwrotny ruch dźwigni do przodu sprawia, że ​​płytka podnosi się, umieszczając pocisk przed zamkiem, gdzie jest wepchnięty przez zamknięcie. Ostatni ruch dźwigni w górę ponownie blokuje zamek w pozycji strzeleckiej.

Konstrukcja tego modelu była powrotem do jego początków, wykorzystując krótsze naboje rewolwerowe, które wytwarzały mniejsze ciśnienie. Zawierał również akcję, która była znacznie bardziej odporna niż pierwsze karabiny pochodzące od Henry'ego. Wyprodukowano ponad 1 000 000 sztuk.

Obowiązkowym elementem broni dźwigniowej z klasycznych westernów są karabiny Model 1892. John Wayne używał tych karabinów w dziesiątkach filmów obrazujących okres między 1830 a 1880 rokiem.

Zanurz się w amerykańskim westernie dzięki historycznej reprodukcji tego karabinu wykonanej przez firmę DENIX, bardzo pożądanej broni przez historycznych rekonstruktorów i kolekcjonerów broni!