MINIATURKA HISTORYCZNY MIECZ CHIŃSKI JIAN (05)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 736
 • Producent: PŁATNERZE HISZPAŃSCY
 • Kod producenta: 0705632976906
 • Dostępność: DOSTĘPNY DOSTĘPNY

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 89,00 zł brutto
 • Cena netto: 90,24 zł 111,00 zł
 • szt.
 • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

MINIATURKA HISTORYCZNY MIECZ CHIŃSKI JIAN STAL TOLEDAŃSKA - GUSTOWNY I PRAKTYCZNY NOŻYK DO LISTÓW

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.Prezentowany model jest wierną repliką bazującą na wzorach historycznych. Replika nie jest naostrzona ani przystosowana do ostrzenia. Ostrze wykonane jest ze stali toledańskiej.

Cena nie zawiera skrzynki drewnianej.  aby ją zamówić wystarczy wysłać do nas maila w tej sprawie po dokonaniu zakupu i

Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI

 

Materiał:

wysokowęglowa stal toledańska (od czasów wieków średnich stal toledańska była uważana za najlepszy w Europie materiał do wyrobu doskonałej broni białej)

DŁUGOŚĆ: 24-26CM

WAGA: 0,2 kg
(05)

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCZNYCH:

"Jian (chiń. 劍 lub 剑) to długi, jednoręczny, obosieczny miecz chiński używany od przeszło 2500 lat. Najstarsze źródła opisujące miecz pochodzą z VII w. p.n.e. z Okresu Wiosen i Jesieni (tzw. miecz Goujiana, władcy królestwa Yue). Historyczne miecze miały od 45 do 80 cm długości. Obecne modele mają około 70 cm, a ich waga to ok. 700-900 gramów. Dla lepszego wyważenia do głowicy doczepiano podwójny pompon.

Chińczycy nazywają go "szlachcicem wśród broni", co zawdzięcza dawnej przynależności jedynie rodzinom szlacheckim oraz niezwykłej szybkości i gracji ruchów podczas walki. Kuty jest z mocnej i elastycznej stali. Jej grubość przy sztychu dochodzi do 1 mm, co powoduje charakterystyczny, wibrujący dźwięk podczas walki. W stylu walki mieczem nie występują bloki, zamiast nich jest wiele zwodów i zejść z linii ataku. Mimo ostrości miecz rzadko był wykorzystywany do cięć a zdecydowanie częściej do pchnięć. Obecnie używa się go w tradycyjnych i sportowych stylach wushu, gdzie jest jedną z czterech podstawowych broni, obok szabli (dao), kija (gun) i włóczni (qiang)"1.

1-Jian [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2010-02-6 23:02Z [dostęp: 2010-03-4 17:25Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jian&oldid=20261770