REPLIKA KARABIN KENTUCKY USA XIX W DENIX 1138

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8529
  • Producent: Denix
  • Dostępność: DOSTĘPNY DOSTĘPNY

  • Historia ceny
  • Cena netto: 560,98 zł 690,00 zł
  • szt.
  • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

REPLIKA KARABIN KENTUCKY USA XIX W DENIX 1138

 

Reprodukcja karabinu skałkowego, wykonana z metalu i drewna, z symulowanym mechanizmem ładowania i strzelania.

Karabiny skałkowe miały krzemień lub kamień krzemienny, który po naciśnięciu spustu wytwarzał iskrę zapalającą proch. Broń tego typu wymagała ręcznego przeładowywania amunicji przy każdym strzale. Amunicja wprowadzana przez otwór lufy składała się z prochu, pocisku i zwitka papierowego, który służył jako nasadka utrzymująca dwa poprzednie ściśnięte wewnątrz lufy.

Pierwotnie karabinek Kentucky został opracowany w Pensylwanii na początku XVIII wieku i był szeroko używany podczas wojny o niepodległość (1775-1783), ponieważ osadnicy byli z nim zaznajomieni podczas polowań. Karabiny te towarzyszyły pierwszym amerykańskim odkrywcom podczas podboju Zachodu i często kojarzą się z Danielem Boonem i Davym Crockettem. Kiedy wybuchła wojna secesyjna (1861-1865), Konfederaci używali tych karabinów ze względu na braki w broni.

Wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych była długim konfliktem, w którym przez osiem i pół roku stoczono pierwotne Trzynaście kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej przeciwko Królestwu Wielkiej Brytanii, kończąc się porażką Brytyjczyków w bitwie pod Yorktown i podpisaniem traktat paryski.

Wojna secesyjna była bardzo znaczącym wydarzeniem w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki, która miała miejsce w latach 1861?1865. Obie strony, naprzeciw których stanęły, to siły stanów północnych (La Union) przeciwko nowo utworzonym Skonfederowanym Stanom Ameryki , zintegrowane przez jedenaście stanów Południa, które ogłosiły niepodległość.

Ożyw dzięki historycznej reprodukcji DENIX tego karabinka amerykańską wojnę o niepodległość i wojnę secesyjną!

 

Materiał: metal , drewno
Rozmiar: 110,5 cm
Waga : 1745  g
Kolor: brązowo - złoto - czarny
Producent : DENIX SA Hiszpania